Twój blog motoryzacyjny

Smart pisze historię: 2 miliony sprzedanych egzemplarzy i premiera elektrycznego modelu ForTwo

Smart istnieje od 1998 roku i jest obecnie dostępny na 46 rynkach. W tym roku marka odnotowała sprzedaż 2 milionowego egzemplarza.

Der Kleinste aus dem Produktportfolio von Mercedes-Benz Cars schreibt mit bislang zwei Millionen verkauften Stadtflitzern seine Erfolgsgeschichte fort. smart Chefin Dr. Annette Winkler (4. v. l.), Serge Siebert, Werkleiter Hambach (3. v. l.) und Dr. Joachim Betker, ehemaliger Werkleiter Hambach (1. v. l) feierten gemeinsam mit dem Leitungsteam und Mitarbeitern das Absatzjubiläum. ;The smallest vehicle in the Mercedes-Benz Cars portfolio continues its success story with two million models sold to date. Dr. Annette Winkler, head of smart (4th from left), Serge Siebert, head of the Hambach plant (3rd from left) and Dr. Joachim Betker, former head of the Hambach plant (1st from left) celebrated the sales anniversary with the management team and employees.;

Ten niewielkich rozmiarów pojazd, który ogromną popularnością cieszy się w Chinach (jego sprzedaż potroiła się w porównaniu do zeszłego roku) można kupić w wersji ForTwo, ForTwo Cabrio lub ForFour. Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Paryżu wszystkie wersje Smarta poznamy w nowej elektrycznej odsłonie.

smart-evs-10

Będą one wyposażone w ten sam silnik elektryczny o mocy 83 KM i momencie obrotowym na poziomie 160 Nm. Prędkość maksymalna będzie oscylowała wokół 130 km/h. Przyspieszenie, w zależności od modelu, będzie wynosić – 11,5 s. w przypadku ForTwo, 11,8 s. – w ForTwo Cabrio. Najcięższy Smart ForFour setkę pokona w 12,5 s.

smart-evs-9

Najważniejsza jednak zmiana, jaka zaszła w stosunku do poprzedniej edycji elektrycznej, to zmniejszenie czasu ładowania baterii do 2,5 godziny. Od przyszłego roku będzie również w ofercie Smarta dostępna super szybsza ładowarka, która pozwoli naładować baterie do pełna w 45 minut.

smart-evs-11

smart-evs-15

Na pełnych akumulatorach nowy Smart może pokonać 160-kilometrowy dystans, co jest całkiem niezłym wynikiem, jak na typowo miejskie auto.

smart-evs-14

smart-evs-23

Model ForTwo w pierwszej kolejności trafi do USA, gdzie jest największy odsetek sprzedaży Smartów z napędem elektrycznym. W Europie Smarta ForTwo Electric Drive można wypatrywać z początkiem 2017 roku.

Przeczytaj: Smart i SUV – czy to dobre połączenie?

 
Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze