Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Idealny fotel według Lexusa – Lexus Kinetic Seat

Lexus, jak przystało na markę luksusową, przywiązuje szczególną wagę do komfortu swoich produktów, i chyba jeszcze większą – do marketingu i reklamy. Oryginalny fotel Kinetic Seat Concept, który zostanie pokazany na targach w Paryżu pod koniec września, jest tego najlepszym dowodem.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


lexus-kinetic-seat-concept-paris-11

Na pierwszy rzut oka Kinetic Seat wygląda jak designerski projekt fotela, który mógłby znaleźć się w każdej galerii sztuki nowoczesnej. Wyróżnia się pomarańczowym kolorem i siedziskiem w kształcie pajęczej sieci. To właśnie w materiale i jego połączeniu z ramą fotela tkwi innowacyjność całego konceptu.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-5

Bazując na wiedzy o tym, jak działa ludzki kręgosłup, specjaliści Lexusa skonstruowali fotel, który podobno znacznie lepiej od ‘zwykłych’ foteli reaguje na nacisk ciała oraz dostosowuje się do skrętu tułowia. Ruchome siedzisko pozwala zminimalizować zmiany pozycji głowy i utrzymać stałe pole widzenia. Tym samym wpływa na komfort jazdy i łatwość prowadzenia. Z racji swojej wagi przyczynia się również do obniżenia masy samochodu.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-1

Sieć pająka oplatająca ramy fotela wykonana jest z elastycznego materiału o nazwie QMONOS. Jego główny składnik to proteina, która powstaje w procesie bakteryjnej mikrofermentacji. Po syntetycznym przetworzeniu cechuje się wytrzymałością i ma właściwości amortyzacyjne.

lexus-kinetic-seat-concept-paris-4

Na dzień dzisiejszy Kinetic Seat Concept należy traktować raczej jako ciekawostkę niż produkt, który z miejsca trafi do nowych modeli Lexusa.

 

Przeczytaj też: Szalone projekty marketingowe Lexusa

 

 

Źródło i zdjęcia: Lexus, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze