Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Niech żyją trójkołowce! (część 1.)

Pierwsze pojazdy w historii motoryzacji miały trzy koła. Wszystko zaczęło się w 1770 roku, kiedy to Nicolas Cugnot skonstruował parowóz, który miał dwa koła z tyłu i jedno z przodu, podtrzymujące kocioł parowy. Sto lat później, dokładnie w 1886 roku, światło dzienne ujrzał słynny trójkołowiec Benza z silnikiem o spalaniu wewnętrznym – Patent Motorwagen. Współcześnie producenci ze zrozumiałych względów stawiają zdecydowanie na rozwiązania z czterema kołami, ale zdarzają się wyjątki – trójkołowce.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Electra Meccanica Solo

Electra Meccanica Solo

Electra Meccanica Solo pochodzi z Kanady i można już ją kupić w wersji podstawowej za 15 500 dolarów. Electra jest elektryczna, jej niewielkich rozmiarów silnik wytwarza 82 KM mocy i 190 Nm. Naładowanie baterii litowo-jonowych (16,1 kWh) zajmuje od 3 do 6 godzin (w zależności od rodzaju instalacji elektrycznej) i pozwala na pokonanie 160 kilometrów.

electra-meccanica-solo-37

Trójkołowiec Electra Meccanica Solo dostępny jest w 4 kolorach: czerwonym, białym, czarnym i srebrnym. W skład wyposażenia wchodzą reflektory Bi-ksenonowe, podgrzewane lusterka, system audio z Bluetooth, USB, radio, elektryczne szyby, kamera cofania oraz centralny zamek z pilotem. W opcji klimatyzacja.

Elio Motors

Elio Motors

Ten oryginalny trójkołowiec zadebiutował na tegorocznych nowojorskich targach motoryzacyjnych. Głowna idea przyświecająca projektowi sprowadzała się do stworzenie taniego w eksploatacji osobistego środka transportu. Takiego, który idealnie sprawdzałby się w codziennych dojazdach do pracy.

Elio Motors - tył

Trójkołowiec Elio Motors ma dwa miejsca, a napędzany jest 3-cylindrowym silniczkiem o pojemności 0,9-l. Spalanie ma kształtować się na poziomie 3 l/100 km. Cena jest uzależniona od liczby rezerwacji, wstępnie wynosi 6 800 dolarów.

Morgan 3 Wheeler

Morgan 3 Wheeler

Klasyczny i kultowy pojazd brytyjskiej marki, która liczy sobie już ponad 100 lat. Nowy trójkołowiec Morgana zadebiutował w Genewie w 2011 roku i nawiązywał designem do pierwszych tego typu pojazdów, które firma Morgan Motor Company budowała w latach 30. XX wieku. Pojazd ma silnik z Harleya-Davidsona o mocy 120 KM i 5-stopniową skrzynię biegów z Mazdy MX-5. Cenę Morgan 3 Wheeler ustawiono na poziomie 30 000 funtów.

Morgan 3 Wheeler - debiut w Genewie

Nie tak dawno temu Morgan wypuścił elektryczna odmianę trójkołowca, którym można pokonać na pełnych bateriach 240 kilometrów. Morgan EV3 ma trafić do produkcji jeszcze w tym roku.

Morgan EV3

cdn.

Źródło zdjęć: carscoops.com, roadandtrack.com, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze