Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Gymkhana numer 9 – Ken Block w formie

Znany uliczny terrorysta, mistrz jazdy bokiem i palenia gumy powraca w swoim stylu. Tym razem jego bronią jest 600-konny Ford Focus RS RX, a miejscem ataku industrialny plac zabaw w Buffalo w stanie Nowy Jork.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


kenblockgymkhana9

Gymkhana to wolność, palenie gumy i piruety na kilku metrach kwadratowych. Takie były początki. Z każdą kolejną odsłoną Gymkhana stawała się coraz bardziej profesjonalna, widowiskowa i co do sekundy wyreżyserowana. Wraz z większym budżetem rosła też liczba przeszkód do pokonania, a miejsca akcji zyskiwały na atrakcyjności. Do historii przeszła ekstremalna jazda Blocka po ulicach San Francisco, która była, jak dotąd, chyba najlepszym widowiskiem z całej serii.

Na początku tego roku amerykański kierowca rajdowy i showman jeździł w egzotycznym Dubaju. Niestety, można było odnieść wrażenie, że Gymkhana 8 to przerost formy nad treścią. Film zawierał zbyt dużo dawkę „lukru”, a za mało emocji. Na szczęście w 9. odsłonie Ken Block stawia na prostotę i tym samym wraca do korzeni. Są w tym filmie 2 ryzykowne sceny, które robią niesamowite wrażenie. Inspiracją do ich wykonania była gra Forza Horizon 3 (wydawca gry współpracował z Blockiem nad Gymkhaną 9). Nie zdradzając, o które momenty chodzi, zapraszam do obejrzenia:

 

Zobacz też: Gymkhana 7, czyli bonanza w Mieście Aniołów


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze