Twój blog motoryzacyjny

Zobacz, jak szybka jest Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio na Nurburgringu

Krótko po tym, jak Porsche Panamera Turbo przejechało legendarną pętlę na Nurburgringu w czasie 7 minut i 38 sekund, bijący tym samym rekord ustanowiony przez Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio z manualną skrzynią biegów o jedną sekundę, przyszła odpowiedź ze strony włoskiej marki. Quadrifoglio, tym razem w automacie, wykręciło wynik o 6 sekund lepszy od Panamery.

alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-nurburgring-record

Za kierownicą auta usiadł włoski zawodnik Fabio Francia. Na filmie można zauważyć, że kierowca nie oszczędzał pojazdu. Na niektórych odcinkach jechał nawet z prędkością 280 km/h. Ostatecznie osiągnięty rezultat – 7 minut i 32 sekundy jest lepszy nie tylko od wyniku Panamery, ale i czasów wykręconych przez takie auta, jak Pagani Zonda F (7 min 33 s), czy Audi R8 GT (7 min 34 s).

Dla przypomnienia – Giulia Quadrifoglio skrywa pod maską podwójnie doładowaną 2,9-litrową jednostkę V6 (inspirowaną technologią Ferrari), która generuje 510 KM i 600 Nm. Samochód może rozpędzić się do prawie 310 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,9 s. Qaudrifoglio cechuje się perfekcyjnym rozkładem masy (50:50) oraz świetnym stosunkiem masy do mocy, który jest na poziomie 2,99 kg/KM.

Cena Alfy Romeo Giulii w najmocniejszej wersji z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów zaczyna się od 369 000 zł.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze