Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Szalony koncept Pininfariny – H2 Speed trafi do produkcji

Wiele konceptów, które możemy podziwiać na przeróżnych targach motoryzacyjnych ma niewielkie szanse na realizacje. Tyczy się to szczególnie pojazdów rzadkich
i niszowych, które przez producentów traktowane są jak ćwiczenia z inżynierii i designu. Wydawać by się mogło, że do tej kategorii aut należy projekt Pininfariny – koncept H2 Speed zasilany wodorem. A tu niespodzianka – wóz trafi do produkcji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


PN-H2-1

Silvio Pietro Angori, CEO Pininfariny, ujawnił, że H2 Speed nie tylko zostanie zbudowany, ale również, że będzie wierny konceptowi zaprezentowanemu w tym roku w Genewie. Pojazd z homologacją FIA będzie miał przeznaczenie torowe.

PN-H2-2

PN-H2-4

Opracowanie samego konceptu zajęło 2 lata i stanowiło spore wyzwanie dla firmy GreenGT, jeśli chodzi napęd. Pininfarina H2 Speed posiada 2 silniki elektryczne (łączna moc układu wynosi 503 KM) oraz wodorowe ogniwa paliwowe. Podobno zbiornik na wodór o pojemności 6,1 kilogramów można napełnić w zaledwie 3 minut. Auto bazuje na strukturze bolidów LMP2.

Pininfarina-h2-2

PN-H2-3

Pininfarina H2 Speed, która do atmosfery emituje jedynie parę wodną, może rozpędzić się do setki w 3,4 s. i poruszać się z prędkością maksymalną 300 km/h. Produkcja ruszy na początku 2018 roku i będzie ograniczona do 10 sztuk. Tylko ta cena – 2 500 000 dolarów za sztukę…

 

 
Źródło: autonews.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze