Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Oto jedno z najtańszych aut na świecie – chiński Jiangnan TT

W różnych zestawieniach z najtańszymi autami na świecie pierwsze miejsce od dobrych kilku lat zajmuje Tata Nano z ceną ok. 2500 dolarów za produkcyjną funkiel nówkę. Popularny w Indiach mikrus ma jednak mocną konkurencję z Chin w postaci Jiangnan TT, o którym twórcy wspomnianych list i zestawień czasami zapominają wspomnieć.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W sensie historycznym Jiangnan TT stanowi prawdziwą kapsułę czasu. Jest produkowany na licencji przez Jiangnan Auto, spółkę zależną Zotye Automobile, a bazuje na drugiej generacji popularnego Suzuki Alto, (do 2011 roku nosił nawet nazwę Jiangnan Alto). Powszechnie Jiangnan TT uznaje się za nowoczesne wcielenie miejskiego Maruti 800.

Chiński samochód Jiangnan TT

Cena najtańszego samochodu startuje od 20 800 juanów, ale dilerzy oferują zniżki 5 000 juanów, więc samochód można kupić już za 15 800 juanów – równowartość ok. 2366 dolarów. Za tę kwotę nabywca otrzymuje bardzo prosty samochód, który jest zasilany przez 3-cylindrowy silnik o pojemności 0,8-litrów i mocy 36 KM oraz momencie obrotowym na poziomie 60 Nm. Podobno można nim jechać 120 km/h i się nie rozpadnie. Silnik współpracuje z 4-biegową manualną skrzynią, a napęd trafia na przednią oś.

Chiński samochód Jiangnan TT - przód

Jiangnan TT jest niewielkich rozmiarów – mierzy zaledwie 3,3 m i jest szeroki na 1,4 m. Wóz jest tani w utrzymaniu, części samochodowe na rynku chińskim są łatwo dostępne, a zużycie paliwa wynosi ok. 5,2 litra na 100 kilometrów. Relingi dachowe oraz coś w rodzaju spojlera na tylnej szybie dostajemy w standardzie.

Chiński samochód Jiangnan TT - tył

Tym, co odróżnia wnętrze Jiangnana TT od wnętrza oryginalnego Alto, to m.in. cup holder umieszczony pomiędzy siedzeniami. W Alto go nie było.

Chiński samochód Jiangnan TT - wyposażenie

Jiangnana TT największą popularnością cieszy się w mniejszych miastach i na wsiach, gdzie status społeczny i dochody są niższe.

Chiński elektryczny samochód T11

Warto wspomnieć, że w 2015 roku zadebiutowała elektryczna wersja pojazdu o nazwie T11. Samochód był wyposażony w akumulatory kwasowo-ołowiowe i miał podobno zasięg ok. 160 km. T11 rynku nie zawojował i produkcja została zakończona.

Zobacz też zestawienie: 10 najdroższych aut na świecie

Źródło zdjęć: forbes.com, carnewschina.com

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze