Twój blog motoryzacyjny

BMW F22 w interpretacji HGK Motorsport (video)

Łotewski tuner, HGK Motorsport, mocno zmodyfikował BMW F22. Celem było stworzenie idealnego driftowozu. Lista części samochodowych i podzespołów, które przeszczepiono w miejsce oryginalnych „narządów” sportowego BMW serii 2 jest długa.

BMWodHGK

Seryjny silnik został zastąpiony jednostką General Motors LS V8, którą dodatkowo Mast Motorsport podkręcił do 820 KM. 5-biegowa sekwencyjna skrzynia pochodzi od Samsonas Motorsport, mechanizm różnicowy od firmy Winters, a zestaw hamulcowy sygnuje marka Wilwood.

BMWodHGK.

BMW F22 otrzymał nowe adaptacyjne zawieszenie Nitron, wzmocnioną klatkę bezpieczeństwa i rzucający się w oczy, zbudowany od podstaw, kevlarowy body kit. Samochód trafi do Kataru, gdzie wystartuje w serii wyścigów Formula Drift.

 

 

Źródło zdjęć: bimmerboost.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze