Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo Trucks demonstruje skrzynię biegów i bije rekord prędkości

Volvo Trucks przyzwyczaiło nas do tego, że ich reklamy i akcje marketingowe są oryginalne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Od dobrych kilku lat utrzymują wysoki poziom i nic dziwnego, że jest o nich głośno w internetach. Do sieci trafił kolejny film z udziałem potężnej ciężarówki, który w nietypowy sposób demonstruje działanie nowej seryjnej skrzyni biegów I-Shift Dual Clutch.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


IronKnight_Main_24_aug_12

Do tej pory w klipach Volvo Trucks wystąpił m.in. Jean-Claude Van Damme, chomik, 4-letnia dziewczynka, Koenigsegg, a nawet prezes firmy – Claes Nilsson. W najnowszej odsłonie reklamowej za kierownicą zbudowanej niemal od podstaw ciężarówki „The Iron Knight” usiadł mistrz Europy w wyścigach FIA samochodów ciężarowych, Boije Ovebrink.

IronKnight_Main_24_aug_6

Cel? Pokonanie odcinka o długości 500 i 1000 metrów w jak najkrótszym czasie
i pobicie rekordu przejazdu z 2012 roku, który na dystansie jednego kilometra wynosił dokładnie 21,596 s.

IronKnight_Main_24_aug_3

„The Iron Knight” wyposażony został w 13-litrowy silnik o mocy 2400 KM i momencie obrotowym na poziomie 6000 Nm. Jednostka współpracuje z seryjną skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch.

IronKnight_Main_24_aug_2

Aby rekord został oficjalnie uznany, Boije Ovebrink musiał pokonać odcinek 1000 metrów w obydwu kierunkach w ciągu jednej godziny. Zobaczcie, jak wypadła ta próba:

 

Źródło: Volvo Trucks


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze