Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Tesla Model S P100D – najszybciej przyspieszającym produkcyjnym elektrykiem na świecie

Tesla ujawniła szczegóły na temat najnowszego topowego modelu S P100D. Ten czterodrzwiowy sedan będzie wyróżniał się baterią o pojemności 100 kWh, która umożliwi przyspieszanie do setki (a dokładnie do 96 km/h) w czasie 2,5 s.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


p100d-announcement

„Myślę, że jest to kamień milowy w historii pojazdów elektrycznych, oto najszybszym pojazdem na świecie jest elektryk” – miał powiedział Elon Musk podczas specjalnej telekonferencji.

Większy akumulator oznacza również zwiększenie zasięgu, który szacowany jest według New European Driving Cycle na 381 mil, czyli 613 km (obecnie jest to maksymalnie 315 mil) na jednym ładowaniu.

Do tej pory modelem najszybszym i cechującym się największym zasięgiem był P90D
z trybem Ludicrous. Tesla zapewnia, że właściciele P90D Ludicrous będą mogli uaktualnić pakiet baterii do 100 kWh za dodatkowe 20 000 dolarów. W tej cenie zawiera się koszt recyklingu starego akumulatora.

7-osobowy SUV, który może pokonać McLArena F1

Tesla-Model-X-25carscoops

Co ciekawe, także model X otrzyma baterię o pojemności 100 kWh. Dzięki temu będzie możliwe rozpędzenie się 7-osobowym SUV-em od 0 do 96 km/h w zaledwie 2,9 s.
W przypadku modelu X zasięg jest przewidziany na 289 mil, czyli 465 km (według Environmental Protection Agency). Organizacja New European Driving Cycle jest bardziej optymistyczna w tym względzie i podaje 337 mil, czyli 542 km.

A ile trzeba wysupłać na bazowy Model S P100D? Cóż, sporo. Cena jest ustawiona na poziomie 134 500 dolarów (SUV jest droższy o 1000 baksów). Z drugiej strony za LaFerrari czy Porsche 918 Spyder, które mają niewiele lepsze czasy do setki, trzeba zapłacić bez porównania więcej (LaFerrari – 1,4 mln $, Spyder – 845 000$). Tesla S P100D nie jest również limitowana, jak wiele supercarów. Pierwsze dostawy Modelu S P100D oraz modelu X do klientów ruszą we wrześniu.

Zobacz, jak niedorzecznie szybki jest model P90D Ludicrous.

 

 

Źródło: roadandtrack.com i tesla.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze