Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Niezwykła sesja fotograficzna Bugatti Chiron podczas Monterey Car Week

Jak donosi magazyn Car and Driver, co najmniej 200 osób złożyło już zamówienie na Bugatti Chiron, które zadebiutowało kilka miesięcy temu na targach motoryzacyjnych w Genewie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Bugatti_Chiron_The_Quail_06

Superauta z najwyższej półki w dniu premiery z reguły bardzo szybko znajdują swoich nabywców, z Bugatti jednak nigdy tak nie było. Sprzedaż Veyronów przebiegała
w końcowym okresie produkcji bardzo opornie, a producent zmuszony był stymulować popyt, tworząc edycje limitowane.

Wszystko wskazuje na to, że z 1500-konnym Chironem będzie inaczej. Pomimo astronomicznej ceny – 2 700 000 dolarów i kosztów utrzymania, samochód od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem, a w mediach dzień bez Bugatti Chiron to dzień stracony.

Aby zabezpieczyć swoje roszczenia do Chirona, nabywcy musieli wpłacić depozyt (zwrotny) w wysokości 226 000 dolarów. W sumie Bugatti planuje wypuścić na rynek 500 egzemplarzy w najbliższych latach, póki co nie wiadomo, czy w tej liczbie znajdują się również edycje specjalne. 30% całej produkcji trafi na rynek amerykański. Pierwsza partia aut zostanie dostarczona do klientów jeszcze w tym roku, ale są szczęśliwcy, którzy już mogą cieszyć się z posiadania tego wyjątkowego pojazdu. Należy do nich m.in. saudyjski książę, Badr Bin Saud, który kupił Chirona w pakiecie z konceptem Vision Gran Turismo.

Ostatnio Bugatti Chiron można było podziwiać podczas wydarzenia „The Quail,
A Motorsports Gathering”, wchodzącego w skład kalifornijskiej imprezy motoryzacyjnej
w Monterey.

Bugatti_Chiron_The_Quail_03

Bugatti_Chiron_The_Quail_04

Bugatti_Chiron_The_Quail_05

Bugatti_Chiron_The_Quail_07

Bugatti_Chiron_The_Quail_08

 

 

Źródło: caranddriver.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze