Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Kode57 – niezwykły projekt stylisty Ferrari Enzo

Być może jego nazwisko nie jest powszechnie znane, ale każdy miłośnik motoryzacji zna pojazdy, które zaprojektował. Ken Okuyama, bo o nim mowa, pracował nad wyglądem takich aut, jak Honda NSX, Corvette C5, Maserati Quattroporte, czy Ferrari Enzo. Na kalifornijskiej imprezie Monterey Car Week pokazał oryginalnego roadstera.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


05-ken-okuyama-kode57

Liczba 57 w nazwie nie znalazła się przypadkowo. Nawiązuje do roku 1957, kiedy to odbyły się premiery dwóch niezwykłych aut – Jaguara XKSS i Ferrari 250 Testa Rossa. Okuyama czerpał inspirację z samochodów z tamtej epoki, zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcję nadwozia, kształt wąskiej przedniej szyby i prostotę kokpitu.

07-ken-okuyama-kode57

Kode57 charakteryzuje się nietypowo otwieranymi drzwiami, niską masą (panele nadwozia z włókna węglowego) i napędzany jest 6-litrową jednostką V12 o mocy 600 KM. Zawieszenie wraz z silnikiem (dawcą było prawdopodobnie Ferrari 599 GTB) zostały dopracowane przez tunera Ferrari – Novitec Rosso.

06-ken-okuyama-kode57

Według portalu tmz.com na ten niezwykły koncept miał złożyć zamówienie amerykański bokser Floyd Mayweather. Cena? 2 500 000 dolarów.

 

 

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze