Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Vision Mercedes-Maybach 6 – luksusowe coupe z drzwiami w stylu Gullwinga

Co roku miłośnicy klasycznych samochodów zjeżdżają się z całego świata do Pebble Beach w Kalifornii, gdzie odbywa się słynny Concours d’Elegance. W tym roku imprezę tę uświetniła marka Mercedes, która zaprezentowała niezwykły koncept – Vision Mercedes-Maybach 6.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


vision-mercedes-maybach-6.

Gorden Wagener, szef design Daimler AG, na prezentacji auta powiedział, że Vision Mercedes-Maybach 6 reprezentuje najwyższy poziom współczesnego luksusu. Jeśli luksus mierzyć w centymetrach, to szef Daimlera z pewnością miał rację. Pojazd ma prawie 6 metrów (dokładnie 5,64 m), wyróżnia się długą maską, chromowanym grillem i mocno opadającą linią dachu. Drzwi otwierają się do góry, jak w słynnym Mercedesie 300SL Gullwing. Tak naprawdę koncept bardziej przypomina nowoczesny jacht niż samochód.

vision-mercedes-maybach-6-concept-live..

vision-mercedes-maybach-6-concept-live2

Jak wielki jest Vision Mercedes-Maybach 6, najlepiej widać z profilu:

Maybach-Mercedes-6-3

Wnętrze Maybacha może pomieścić 4 osoby. Króluje tu futuryzm spod znaku Mission: Impossible. Wszystkie istotne dla kierowcy informacje, począwszy od parametrów jazdy, aż po nawigację, są wyświetlane na przedniej szybie. Zachowano jedynie dwa analogowe zegary, które są hołdem wobec tradycji. Futurystycznie wyglądają również siedzenia, wyposażone w inteligentny systemem masażu, potrafiący dostosować się do nastroju pasażerów.

Maybach-Mercedes-6-11

Maybach-Mercedes-6-9

Lusterka boczne zlikwidowano na rzecz kamer.

vision-mercedes-maybach-6-concept-live4Vision Mercedes-Maybach 6 został zaprojektowany jako samochód elektryczny. 4 silniki, rozlokowane po jednym przy każdym z kół, wytwarzają łącznie 550 kW (750 KM). Bateria umieszczona pod podłogą ma pojemność użytkową ok. 80 kWh. Według producenta pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Deklarowany zasięg auta na pełnej baterii pozwala na przejechanie 500 km. Bardziej jednak od zasięgu wrażenie robi możliwość naładowania baterii w zaledwie w 5 minut (dzięki ładowarce 350 kWh). Wystarczy to na pokonanie dystansu o długości ok. 100 km.

vision-mercedes-maybach-6-concept-live6

Maybach został postawiony na 24-calowych kołach.

vision-mercedes-maybach-6-concept-live5

Pod maską wygospodarowano przestrzeń na walizki, a w bagażniku znalazło się miejsce na butelki dobrego wina.

Maybach-Mercedes-6-12..

Maybach-Mercedes-6-14

Niestety, istnieją niewielkie szanse, że tak oryginalnie prezentujący się koncept trafi do produkcji.

 
Źródło zdjęć: motor1.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze