Twój blog motoryzacyjny

Koniec produkcji auta ikony – Astona Martina DB9

13 lat. Tyle trwała produkcja tego niezwykłego auta. Z taśmy montażowej zjechało ostatnich 9 egzemplarzy wykończonych przez specjalny oddział Q brytyjskiej marki.

astonmartindb9

Model DB9 zadebiutował w 2003 roku na frankfurckich targach. Aston Martin od początku pokładał w nim wielkie nadzieje. Producent potrzebował hitu, który umocniłby pozycję firmę w XXI wieku, i jak pokazała historia, DB9 takim hitem się okazał (8701 sprzedanych sztuk w Europie).

Aston Martin DB9 powstał na aluminiowej platformie Forda oznaczonej symbolem VH. Był pierwszym Astonem wyprodukowanym w fabryce w Gaydon. Napędzał go wolnossący 5,9-litrowy silnik V12, który w pierwszych latach produkcji miał ok. 444 KM.

astonmartindb9..

Głównym atutem pojazdu jest jego wygląd. Samochód prezentuje się nieziemsko. Za jego dynamiczną stylistykę i ponadczasową elegancję odpowiadają Ian Cullum
i Henryk Fisker.

Czas na Astona Martina DB11, który będzie miał nową platformę i nowy silnik V12
z dwiema turbosprężarkami. Jego produkcja ruszy w przyszłym miesiącu, a pierwsze dostawy do klientów przewidziane są na krótko przed świętami Bożego Narodzenia.

astonmartinDB9....

 
Zobacz: Aston Martin DB9 GT

 

Źródło: Aston Martin, roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze