Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aston Martin wespół z Red Bullem zbudują superauto

Projekt wstępnie nazwany AM-RB 001 ma być najszybszym i najmocniejszym pojazdem brytyjskiej marki. Przewidzianych jest co najmniej 99 aut z homologacją drogową i 25 egzemplarzy do ścigania się na torze. Produkcja wystartuje w 2017 roku (dostawy do klientów w 2018). Oto pierwsze ujawnione zdjęcia:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


aston-redbull-am-rb-001-hypercar-3

Superauto będzie zasilane wolnossącą jednostką V12. Pełną specyfikację techniczną poznamy w odpowiednim czasie. Wiadomo jednak, że Aston Martin chce uzyskać stosunek mocy do masy na poziomie 1:1, podobnie jak to się udało w przypadku szwedzkiego Koenigsegga One:1.

aston-redbull-am-rb-001-hypercar-8

aston-redbull-am-rb-001-hypercar-7

Celem producenta jest stworzenie auta, które poradzi sobie z ekstremalnymi obciążeniami aerodynamicznymi przy dużych prędkościach przy jednoczesnym zapewnieniu kierowcy odpowiedniego komfortu i dobrego prowadzenia w normalnym ruchu drogowym. Pomóc ma tutaj doświadczenie Red Bulla wyniesione podczas budowy bolidów Formuły 1.

aston-redbull-am-rb-001-hypercar-5

aston-redbull-am-rb-001-hypercar-6

Odpowiedzialnymi za projekt tego hiperauta są: Adrian Newey, dyrektor techniczny Red Bull Racing oraz ze strony Astona Martina – główny projektant, Marek Reichman. AM-RB 001 będzie produkowany w fabryce Astona Martina, w Gaydon, gdzie powstawał model One-77.

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze