Twój blog motoryzacyjny

Porsche Panamera Turbo z rekordem na Nurburgringu

Nic tak nie działa na wyobraźnię jak rekordowe okrążenie Północnej Pętli na Nurburgringu. Producenci aut dobrze o tym wiedzą. Porsche pojawiło się w „zielonym piekle” z najnowszą Panamerą i zmierzyło jej czas. Jest się czym pochwalić.

2017_Porsche_Panamera_Turbo_Nurburgring

Potężny 4-drzwiowy luksusowy sedan z Zuffenhausen, który po liposukcji i estetycznym modelowaniu zyskał na wyglądzie, pokonał liczący prawie 21 km odcinek w czasie 7 minut i 38 sekund. To szybciej od Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio, która na przejechanie tego samego dystansu potrzebowała jedną sekundę więcej. Najlepszy czas Panamery Turbo do tej pory wynosił 7 minut i 56 sekund.

Porsche Panamera Turbo napędzane jest silnikiem V8 o mocy 550 KM i 770 Nm. Z pakietem Sport Chrono przyspieszenie auta do setki wynosi ok. 3,6 s, a prędkość maksymalna – ok. 300 km/h. Jedyna modyfikacja, która została zastosowana w produkcyjnej Panamerze na potrzeby rekordu to klatka bezpieczeństwa oraz sportowe fotele.

panamera

Obejrzyjcie fragment filmu z rekordowym przejazdem Panamery Turbo, która została nazwana przez producenta najszybszym sedanem na świecie:

Rzuć okiem na: 5 najszybszych aut na legendarnym Nurburgringu

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze