Twój blog motoryzacyjny

Mercedes AMG GT R wypuszczony z klatki

Najnowszy członek rodziny GT zadebiutował w kosmicznej oprawie na Festiwalu Prędkości w Goodwood w miniony weekend. Pojazd wyposażony jest w technologie, które do tej pory można było spotkać w autach torowych. Wyróżnia się również niezwykłym kolorem nadwozia – zanurzono go prawdopodobnie w tej samej kadzi, co zielone Skittlesy.

Mercedes AMG GT R w pięknym odcieniu matowej zieleni wygląda agresywnie. Lakier nazywa się Green Hell Magno i nawiązuje do Północnej Pętli Nurburgringu, gdzie auto zostało dokładnie przetestowane.

Mercedes-AMG-GT-R-12

Jego sylwetka jest bardzo aerodynamiczna i podporządkowana jak najlepszemu przepływowi powietrza. W konstrukcji nadwozia można dostrzec elementy charakterystyczne dla serii GT3. Pojazd ma zmodyfikowany zderzak z większymi wlotami, splitter, potężny dyfuzor, tytanowy układ wydechowy, regulowane tylne skrzydło, a także 10-ramienne 20-calowe kute felgi. Grill inspirowany jest modelem 300SL Panamericana.

Mercedes-AMG-GT-R-5

Ciekawym rozwiązaniem jest ukryty poniżej pasa przedniego ruchomy element (rozdzielacz powietrza) wykonany z włókna węglowego, który automatycznie przesuwa się w dół przy prędkości 80 km/h, tworząc tzw. efekt Venturiego. Jego funkcją jest zmniejszenie siły unoszącej i „zasysanie” auta do drogi.

Mercedes-AMG-GT-R-8

Zawieszenie jest w pełni regulowane, a pojazd posiada tylną oś skrętną, co ma się przekładać na lepszą zwinność i pewność prowadzenia w zakrętach.

Mercedes-AMG-GT-R-16

Pod maską pracuje 4-litrowy silnik benzynowy V8 biturbo znany z modelu AMG GT S. Został on jednak wzmocniony i zamiast 510 KM i 650 Nm dostarcza teraz 585 KM i 700 Nm momentu obrotowego. W połączeniu ze zmodyfikowaną 7-biegową automatyczną skrzynią, nowymi turbosprężarkami i redukcją konstrukcji (90 kg), Mercedes AMG GT R rozpędza się do setki w 3,6 s ( o 0,2 s szybciej od GT S-a) i osiąga maksymalną prędkość 318 km/h.

Mercedes-AMG-GT-R-24

Samochód zadebiutuje w Europie na początku przyszłego roku. Jak Wam się podoba?

Znany vloger motoryzacyjny, Shmee150, zamówił GT R-a do swojej kolekcji aut. Tutaj przygląda mu się z bliska:

I na koniec jeszcze reklama zielonej bestii z udziałem Lewisa Hamiltona:

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze