Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren 570S Sprint stworzony na tor

Zbudowany w liczbie 35 egzemplarzy torowy McLaren P1 GTR kosztuje 2 miliony funtów, a prawo do jego nabycia mają jedynie właściciele drogowej wersji P1. Jak żyć? Brytyjska marka daje podpowiedź w postaci tańszego McLaren 570S Sprint, który swój debiut zaliczy na Festiwalu Prędkości w Goodwood w ten weekend.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2017-mclaren-570s-sprint

Pojazd bazuje na McLarenie 570S, ale ma bardziej rozbudowany pakiet aerodynamiczny i wzmocnioną klatkę bezpieczeństwa. Wyposażono go również w nową chłodnicę i potężne tylne skrzydło. Z zewnątrz auto wyróżnia się oponami Pirelli, które wraz z felgami z magnezu dostępne są w standardzie.

McLaren 570S Sprint napędzany jest podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 3,8-litrów, z którą współpracuje 7-stopniowa skrzynią SSG.

mclaren sprint

We wnętrzu znajdziemy sportowe siedzenia, 6-punktowe pasy bezpieczeństwa i gaśnicę. W opcji jest fotel dla pasażera, a także system hydrauliczny podnoszący pojazd. Cena za przeznaczonego wyłącznie na tor McLarena (nie można nim poruszać się po drogach publicznych) wynosi 148 000 funtów.

Źródło: pistonheads.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze