Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mini Vision Next 100, czyli przyszłość Mini za 100 lat

Mini to kolejny koncept (obok Rolls-Royce’a i BMW), który świętuje stulecie marki BMW, realizując jednocześnie projekt Vision Next 100. Producent stawia na personalizację, autonomiczność, elektryczność i mobilność.

mini-vision-next-100-concept-10

Personalizacja nie jest niczym nowym w motoryzacji. Stanowi nieodłączny element procesu zakupowego już od dawna. Mini wynosi jednak personalizację na nowy, wyższy poziom. Chodzi o tzw. „car-sharing”. Pojazd przyszłości dostosuje się do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy, bez względu na to, czy będzie to właściciel auta czy jedynie współużytkownik. Dach zmieni kolor, siedzenia zostaną skonfigurowane pod wybrany tryb jazdy, a oświetlenie wnętrza dopasuje się do preferencji kierowcy.

mini-vision-next-100-concept-5

mini-vision-next-100-concept-3

mini-vision-next-100-concept-35

Mini będzie pojazdem autonomicznym, sterowanym przez komputer. Na szczęście,
w odróżnieniu od Rolls-Royce’a, producent postanowił zachować kierownicę i pedały dając użytkownikowi Mini możliwość cieszenia się z samodzielnego prowadzenia auta. Kierownicę będzie można swobodnie ustawiać w zależności od obowiązujących w danym państwie zasad ruchu drogowego.

mini-vision-next-100-concept-45

mini-vision-next-100-concept-44

Kierowca na pokładzie Mini znajdzie 2 ciekawe funkcje. Pierwsza z nich o nazwie „Cooperizer” – kontroluje rozrywkę i komunikację w aucie oraz odpowiada za autonomiczny tryb jazdy. Z kolei przycisk „Inspire Me” – sugeruje m.in. konfigurację auta i wybór trasy. Wnętrze wykonane jest z tworzyw sztucznych i materiałów z recyklingu.

 
Źródło zdjęć: BMW, carscoops.com

Komentarze