Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rolls-Royce bez kierownicy

W ramach projektu Vision Next 100 Rolls-Royce wymyślił przyszłość dla bogatych. Więcej w niej haute couture niż motoryzacji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


103 EX OΑΥ Rolls-Royce VISION NEXT 100_4

Rolls-Royce’a świętuje setne urodziny BMW (RR należy do niemieckiego koncernu od 2003 roku) autonomicznym luksusowym konceptem 103EX. Projekt łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i indywidualne podejście do klienta, który w przyszłości, jak zakłada producent, będzie miał pewien wpływ na kształt, a nawet wielkość auta.

Rolls-Royce Vision concept, GoodwoodPhoto: James Lipman / jameslipman.com

Koncepcyjny Rolls-Royce posiada ręcznie wykonane nadwozie z całkowicie osłoniętymi kołami. Obręcze w rozmiarze 25-cali zostały wykonane z 65 pojedynczych aluminiowych elementów.

Rolls-Royce Vision concept, GoodwoodPhoto: James Lipman / jameslipman.com

Najbardziej jednak uderza sterylność kabiny i brak kierownicy. We wnętrzu znajdziemy mini salon z dwuosobową sofą i jedwabnymi dywanami, wykończony szlachetnym drewnem palisandrowym. Bez kominka, za to z dużym wyświetlaczem w technologii OLED, który dostarcza wszystkie istotne dla pasażerów informacje.

103 EX OΑΥ Rolls-Royce VISION NEXT 100_20

Pojazd jest w pełni autonomiczny i nie można go samodzielnie prowadzić. Tę funkcję realizuje eteryczna, bo wirtualna asystentka o wdzięcznym imieniu Eleanor. Jak w filmie science fiction, po wyartykułowaniu przez pasażera miejsca docelowego, komputer wybierze optymalną trasę, którą w przypadku utrudnień na drodze zmodyfikuje. Doradzi również w kwestii wyboru restauracji oraz przypomni o planowanym spotkaniu.

103 EX OΑΥ Rolls-Royce VISION NEXT 100_27

Zamiast V12 pod maską, producent stawia na elektryczność.

103 EX OΑΥ Rolls-Royce VISION NEXT 100_26Rolls-Royce zakłada, że w przyszłości parasole nadal będą potrzebne.

 

 

Zobaczcie też: projekt BMW Vision Next 100

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze