Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bentley Bentayga kontra Porsche 911 Turbo

Na rosyjskiej imprezie Unlim 500+ miała miejsce ciekawa konfrontacja z udziałem Porsche 911 Turbo i ważącego prawie 2,5 tony Bentleya Bentaygi.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Bentayga-Porsche

Aby uczestniczyć w wyścigu na odcinku jednej mili, auta musiały spełnić podstawowy wymóg imprezy – dysponować mocą przekraczającą 500 KM. Nie było to trudne do osiągnięcia. Bentley Bentayga napędzany jest 6-litrowym silnikiem W12 o mocy 608 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 900 Nm. Według producenta to wystarcza, by setkę wykręcić w 4 sekundy i rozpędzić się do 300 km/h. Z kolei Porsche 911 Turbo zostało uzbrojone w pakiet Gosha Turbo Tech, dzięki któremu moc auta wzrosła do 800 KM (z seryjnych 540 KM). Wynik starcia był więc przesądzony od samego początku, emocji jednak nie brakowało:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze