Twój blog motoryzacyjny

Bohaterowie „Gry o tron” w wersji zmotoryzowanej

Serial „Gra o tron” na podstawie sagi George’a R. R. Martina święci triumfy popularności na całym świecie. Wpływ na taki stan rzeczy mają hollywoodzki rozmach produkcji oraz wyrzynający się wzajemnie bohaterowie. Serial ma jednak jedną zasadniczą wadę. Nie ma w nim samochodów. Czym jeździłby Tyrion Lannister, gdyby przyszło mu żyć w XXI wieku?

Cersei Lannister

Cersei

Cersei, pochodząca z najbogatszego rodu w całym Westeros, współcześnie gościłaby na okładkach Glamour, a Pudelek rozpisywałby się o jej skandalach, garderobie oraz luksusowych autach – jednym z nich mógłby być Rolls-Royce Wraith Palm Edition 999, który współgra z kolorem jej włosów.

Jaime Lannister

Jaime

Przynależność do bogatych Lannisterów zobowiązuje – Jaime również nie poruszałby się byle czym. Problem z nim jest taki, że to bohater, który najbardziej się zmienia wraz z opowiadaną historią. Ta ewolucja musiałaby mieć odzwierciedlenie w jego podejściu do motoryzacji. Stawiam na szeroki rozstrzał w jego kolekcji aut: od Mercedesa G63 AMG 6×6, przez kilka pojazdów ze stajni Lamborghini, na klasycznym Mustangu kończąc.

Jon Snow

Snow

Ludzie z Nocnej Straży, którym przewodził jeszcze do niedawna Jon Snow, nie dysponują dużą gotówką. W sumie to w ogóle jej nie mają. Pojazd Lorda Dowódcy musiałby zatem być bardzo tani, sprawdzony i względnie prosty w naprawie (z racji zamieszkania na odludziu). Koniecznie z napędem na 4 koła i reduktorem, by radził sobie w trudnym ośnieżonym terenie. W grę wchodzi jakaś samoróbka albo… UAZ 469 (najlepiej w wersji hardtop).

Ramsay Bolton

Bolton

To chyba najbardziej brutalna postać w 6 serii „Gry o tron”. Jak przystało na prawdziwego psychola, Ramsay jest również nieprzewidywalny. Realizując zasadę „po trupach do celu”, na co dzień mógłby przemieszczać się Caterpillarem 797F, a od święta Caterpillarem D11T.

Daenerys Targaryen

Daenerys

Scania oferuje pojazdy do długodystansowego transportu dla bardzo wymagających klientów. Matka Smoków z pewnością byłaby jedną z nich.

Tyrion Lannister

Tyrion

Tyrion wiele razy wyszedł z opresji wyłącznie dzięki swojemu sprytowi i inteligencji. Mógłby zostać twarzą Smarta lub lansować się w Peelu P50, ale tak naprawdę byłoby to zbyt oczywiste powiązanie. Znacznie bardziej do jego charakteru pasuje taki Nissan Juke Nismo RS, który także nie wygląda, a daje radę.

Theon Greyjoy

Theon

Greyjoy wywodzi się z Żelaznych Wysp, oznacza to, że woda jest jego żywiołem. Wybór narzuca się sam: w garażu Greyjoya musiałby znaleźć się co najmniej jeden pojazd-amfibia. Dziwaczny Sherp to jedna z opcji.

Varys

Varys

Mistrz manipulacji, czyli zniewieściały eunuch Varys, nie lubi być w centrum uwagi. Współcześnie jeździłby taksówką lub Toyotą Prius (która może robić za taksówkę).

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze