Twój blog motoryzacyjny

Zobacz być może najszybszego Vipera na świecie

Są bardzo szybkie samochody i jest Dodge Viper. Piąta generacja tego muscle cara sygnowana znaczkiem SRT zrolowała kawałek długiej prostej (dokładnie 1/2 mili) w Clayton w stanie Georgia (USA), rozpędzając się do ponad 322 km/h (200.53 mph).

Standardowo SRT ma pod maską potężną jednostkę V10 o pojemności 8,4 l, która generuje 640 KM i moment obrotowy na poziomie równym 813 Nm. Niebieska Żmija trafiła jednak w ręce specjalistów Nth Moto. Dzięki zastosowanym modyfikacjom oraz dwóm turbosprężarkom moc auta wzrosła do 1500 KM. Dodge Viper usadowiony na 19-calowych kołach, poruszając się na dobranej do silnika benzynie o wyższej liczbie oktanowej, na wspomnianym odcinku przekroczył 322 km/h.

 
Źródło: Nth Moto, carbuzz.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze