Twój blog motoryzacyjny

Limitowane modele Forda – edycja Le Mans 50th Anniversary

Z okazji 50. rocznicy historycznego zwycięstwa Forda GT w 24-godzinnym wyścigu Le Mans producent wypuścił limitowaną serię sportowych modeli. Należą do nich Fiesta ST, Focus ST i RS oraz Mustang GT. Każdy z nich powstanie w liczbie 50 sztuk i będzie dostępny wyłącznie we Francji.

Auta wyróżniają się czarnym malowaniem (Black Mica) z szarym pasem wzdłuż nadwozia, które nawiązuje do zwycięskiego pojazdu pilotowanego przez Bruce’a McLarena i Chrisa Amona w 1966 roku. Oprócz specjalnego koloru i numerowanej jubileuszowej blaszki we wnętrzu wszystkie modele otrzymają dodatkowy pakiet wyposażenia.

W przypadku Focusa RS i ST są to czujniki parkowania i system Active City Stop, który ma zapobiegać kolizjom przy małych prędkościach. Dodatkowo RS zostanie zaopatrzony w bezkluczykowy system dostępu (keyless entry) i inteligentny ogranicznik prędkości, a ST – w pakiet stylistyczny. Kierowcy Fiesty będą mogli cieszyć się z pakietu Performance i czujników parkowania, a nabywcy Mustanga ze skórzanych foteli. Każdy model z limitowanej serii zostanie doposażony w zestaw wyjątkowych felg.

Cena najmniejszego modelu Forda – Fiesty ST wynosi 27 200 euro. Za najdroższego Mustanga GT V8 w limitowanej liczbie 50 egzemplarzy trzeba zapłacić 47 100 euro.

 

 
Źródło: autocar.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze