Twój blog motoryzacyjny

Tak wygląda trening kierowców przed długodystansowym wyścigiem Le Mans

Kierowca wyścigowy, Kuba Giermaziak, w jednym z wywiadów porównywał wysiłek fizyczny włożony w przejechanie Le Mans z biegiem na długi dystans. Kierowca musi być perfekcyjnie przygotowany kondycyjnie, odznaczać się refleksem i koncentracją oraz mieć moce mięśnie barków i szyi. Bez specjalnego treningu ani rusz. Ford ujawnił, jak taki trening wygląda.

treningdoLeMans

Podczas długodystansowego wyścigu kierowca poddawany jest ogromnemu przeciążeniu bocznemu o sile 3G, musi też mierzyć się z temperaturą, która w kokpicie przekracza 50 stopni. Do tego dochodzi stres i brak snu. Dlatego tak bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie fizyczne i dieta.

Kierowcy Forda, Stefan Mucke i Harry Tincknell, którzy będą rywalizowali w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w tym roku, pokazują co składa się na taki trening. Program szkoleniowy obejmuje codzienną 2,5-godzinną sesję (nie licząc 20-minutowej rozgrzewki). Kierowca pracuje nad mięśniami szyi, wykonuje trening kardio i różne ćwiczenia rozciągające mięśnie.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze