Twój blog motoryzacyjny

Koenigsegg One:1 z rekordem prędkości (386 km/h) na odcinku 2200 metrów

Vmax200 to impreza w Wielkiej Brytanii, która skupia pasjonatów prędkości i bardzo szybkich pojazdów. Na prywatnym torze Bruntingthorpe kierowcy mają możliwość wyciśnięcia ze swoich superaut absolutne maksimum.

21 maja brytyjski kierowca wyścigowy, Oliver Webb, sprawdził przyspieszenie szwedzkiego Koenigsegga na odcinku 2200 metrów i przy okazji pobił kilka rekordów.

Należący do BHP Project pojazd w pierwszej próbie osiągnął 370 km/h, poprawiając rezultat z zeszłego roku (362 km/h). Wynik ten stał się nieaktualny już kilka minut później, gdy zmodyfikowane Porsche 911 rozpędziło się do 372 km/h. Potem nastąpił antrakt – spadł deszcz, który przerwał rywalizację. Gdy tor wysechł organizatorzy dali ponowną szansę Oliverowi, a ten nie zawiódł. Z pasażerem na pokładzie złamał rekord Porsche i wykręcił 278 km/h. Nie był to jednak koniec przedstawienia. Podczas trzeciej próby kierowca Koenigsegga One:1 zanotował rekordową prędkość – 386 km/h.

 
Koenigsegg przygotowuje się również do pobicia rekordu na pewnym niemieckim torze. Przeczytacie o tym tutaj.

 
Źródło: Koenigsegg


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze