Twój blog motoryzacyjny

„Jak prowadzić” Bena Collinsa – recenzja

Ben Collins zdjął na chwilę nogę z gazu i zrobił sobie krótką przerwę, by napisać poradnik. O tym, jak prowadzić samochód. Można podejść do niego na 2 sposoby – wybór należy do Ciebie:

1. Jazda autem to sztuka. Ben Collins, znany szerzej jako Stig z Top Gear, opanował ją perfekcyjnie. Krok po kroku opisuje wszystkie aspekty związane z jazdą autem. Zaczyna od podstaw, czyli od prawidłowej pozycji za kółkiem, a kończy na idealnej jotce. Mówi o nawykach, które warto w sobie wyrobić i rozwijać oraz o złych przyzwyczajeniach, których lepiej się wyzbyć. Zwraca uwagę na to, jak bardzo ważną rolę odgrywa samoświadomość oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze. Instruuje i podaje przykłady ze swojego bogatego doświadczenia kierowcy wyścigowego i kaskadera. Jak wyjść z aquaplaningu, jak perfekcyjnie zmieniać biegi, jak jeździć płynnie i oszczędzać pieniądze – znajdziecie tu setki przydatnych informacji, które można wdrażać i testować podczas codziennego użytkowania swojego pojazdu.

2. Jazda autem to przygoda – na drodze może zdarzyć się wszystko. Ben Collins z racji swojego zawodu przeżył za kółkiem bardzo wiele przygód. Niektóre były śmieszne, inne absurdalne, a jeszcze inne niezwykle niebezpieczne. Ben opowiada o nich z dystansem, a wyciągając wnioski, robi to z typowym dla Anglika poczuciem humoru. Na kartach książki wtórują mu takie postaci jak Jackie Stewart, Ayrton Senna, Budda, Mario Andretti, Izaak Newton, a nawet Mistrz Yoda. W tym sensie „Jak prowadzić” jest zbiorem historii i anegdot, które można wykorzystać na rodzinnym grillu.

Podsumowując: Ben Collins napisał poradnik, który nie ma (na szczęście) ciężkości „Nocy i Dni” i można go przeczytać w dwa wieczory. Później trzeba wsiąść do auta i ćwiczyć. Bo nic nie zastąpi praktyki i godzin spędzonych za kółkiem.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze