Twój blog motoryzacyjny

Koenigsegg wraca na tor Nurburgring

Tragiczny wypadek z udziałem Nissana GT-R-a na torze Nurburgring Nordschleife w zeszłym roku sprawił, że zarządzający kompleksem wprowadzili ograniczenia prędkości na pewnych odcinkach toru. Pokrzyżowało to plany Koenigseggowi w pobiciu kilku rekordów. W zeszłym miesiącu jednak limity prędkości zostały zniesione, a to oznacza jedno: szwedzki pocisk – Koenigsegg One:1 wraca na tor.

koenigsegg-one1-flies-on-nurburgring

Koronę i tytuł najszybszego auta na Nordschleife dzierży Radical SR8LM, który w 2009 roku zrobił okrążenie w 6 minut i 48 sekund. Dla Koenigsegga wyzwaniem jest bardziej rekord Porsche 918 Spyder – by go pokonać model One:1 musi wykręcić czas poniżej 6 minut i 57 sekund.

Szwedzi liczą się z tym, że nie pobiją rekordu w pierwszej próbie. Zdają sobie sprawę z tego, że przejechanie pętli w 7 minut nie zajmuje 7 minut. To wiele tygodni, a nawet miesięcy przygotowań i testów auta. Pierwszy krok został uczyniony już w kwietniu, a wczoraj do sieci trafił film z jazdy testowej Koenigsegga One:1.

Posłuchajcie jak prezentuje się i jak brzmi ten szwedzki hipersamochód o mocy 1360 KM, który być może już niebawem wyśrubuje wszystkie rekordy Zielonego Piekła i spuści łomot nie tylko Porsche 918 Spyder:

 
Zobacz: Koenigsegg One:1 i jazda bez trzymanki

 
Źródło: autoevolution.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze