Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Crash test 5 tanich aut na rynku indyjskim

Hyundai Eon, Mahindra Scorpio, Suzuki Maruti Celerio i Eeco, Renault Kwid – to pojazdy aktualnie dostępne w sprzedaży na rynku indyjskim. Łączy je fakt, że w teście zderzeniowym Global NCAP zdobyły 0 gwiazdek.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


renault-kwid-ncap-crash-test

Za taki słaby wynik odpowiada niestabilna konstrukcja nadwozia wspomnianych aut oraz podstawowe wyposażenie – pojazdy uczestniczące w crash testach nie posiadały poduszek powietrznych (maksymalna redukcja kosztów produkcji) Najciekawszy z tego zestawu – kompaktowy Renault Kwid (wspominałem już o nim na blogu tutaj), wypadł najlepiej, ale też podchodził do testów w 3 różnych wersjach wyposażenia (raz z poduszką powietrzną).

Trochę lepsze oceny testowane auta otrzymały w kategorii: bezpieczeństwo dzieci w fotelikach – po 2 gwiazdki (w przypadku Suzuki Maruti Celerio była to 1 gwiazdka).

Mahindra Scorpio:


Renault Kwid:


Hyundai Eon:


Suzuki Maruti Eeco:


Suzuki Maruti Celerio:

 

 

Źródło: Global NCAP


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze