Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Donkervoort D8 GTO-RS – potwór z Holandii

Holenderska manufaktura przedstawiła bardzo agresywną wersję swojego sportowego roadstera. Pojazd otrzymał nowe zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy i sporych rozmiarów atrapę chłodnicy. Powitajcie Donkervoorta D8 GTO-RS.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Donkervoort.

W nowym D8 GTO RS oprawiono aerodynamikę, zwiększono również moc, choć dokładnych danych producent jeszcze nie ujawnił. Donkervoort napędzany jest 2,5-litrowym silnikiem z Audi R5, do którego przyłożyli palce specjaliści z Boscha.

Donkervoort2

Na stronie producenta jest informacja dotycząca parametrów „zwykłego” Donkervoorta D8 GTO – w słabszej wersji Touring pojazd dysponuje mocą 340 KM i rozpędza się do setki w 3,3 s. W wersji Performance jest to odpowiednio 380 KM oraz 2,8 s od 0 do 100 km/h. Można przypuszczać, że D8 GTO-RS wypadnie na ich tle zwyczajnie lepiej.

Donkervoort3

Ekstremalny Doonkevoort powstanie tylko w 40 egzemplarzach (z czego 21 już zostało zarezerwowanych). Cena startuje od 173 000 dolarów. Ktoś zainteresowany?

GTO_RS_

Dla porównania: Donkervoort D8 GTO Bare Naked Carbon Edition

 

Źródło: autoblog.com, donkervoort.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze