Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

W oparach absurdu, czyli Bentley Bentayga sterowany zegarkiem

Bentayga już na etapie projektu miała zjadać całą konkurencję bez mrugnięcia okiem. SUV Bentleya potrafi ciąć powietrze z prędkością 300 km/h, a w jego wnętrzu jest bardziej luksusowo niż w Pałacu Buckingham. Teraz wiele funkcji tej potężnej rezydencji na kołach można obsługiwać za pomocą zegarka – Apple Watch, po wcześniejszym ściągnięciu ze strony producenta specjalnej darmowej aplikacji.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


bentley-bentayga-apple-watch-

Aplikacja pozwala na kontrolowanie ogrzewania, klimatyzacji, systemu audio i ustawienia foteli z poziomu małego dotykowego wyświetlacza Apple Watch (łączy się z systemem auta dzięki technologii bluetooth). Umożliwia również śledzenie prędkości, z którą porusza się pojazd, temperatury na zewnątrz oraz dostarcza informacje na temat trasy i ilości pokonanych kilometrów.

Nie jest to wiadomość, która wywraca losy motoryzacyjnego świata do góry nogami, rodzi się jednak pytanie: gdzie tu sens, gdzie logika? Wnętrze Bentleya jest wyjątkowo ergonomiczne, a dostęp do wszystkich wspomnianych funkcji jest szybki i wygodny. Mimo to producent uznał z jakiegoś powodu, że kierowca/pasażer Bentaygi zamiast po prostu sięgnąć ręką do pokrętła z klimatyzacją będzie wolał ustawić ją odpowiednim przyciskiem na nadgarstku.

 

Źródło: Bentley


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze