Twój blog motoryzacyjny

Rolls-Royce Wraith po tuningu SPOFEC

SPOFEC to specjalny dział firmy Novitec, słynący z tuningu majestatycznych Rolls Royce’ów. Jego najnowsza propozycja to body-kit „Overdose” dla modelu Wraith.

2016-spofec-rolls-royce-wraith-09

Nadwozie auta zostało poszerzone (o całe 13 cm z tyłu), ale Wraith nie stracił nic ze swojej dostojności i klasycznej elegancji wbrew nazwie całego pakietu (z ang. overdose to przedawkowanie). Również waga pojazdu nie zwiększyła się drastycznie, bo dokładki i niewielki spojler zostały wykonane z włókna węglowego.

2016-spofec-rolls-royce-wraith-15

W pakiecie znajdziemy sportowy układ wydechowy, ceramiczne hamulce, obniżone i regulowane zawieszenie (o 4 cm) oraz zestaw 22-calowych felg ze stopów lekkich. Poza tym nabywca może skorzystać z długiej listy opcji personalizacji wnętrza.

2016-spofec-rolls-royce-wraith-14

SPOFEC zajrzał też pod maskę i z 6,6-litrowej jednostki V12 wydusił dodatkowe 85 KM. Po ingerencji tunera silnik Wraitha legitymuje się mocą 717 KM i momentem obrotowym na poziomie 986 Nm. Rolls-Royce przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 s (o 0,2 s szybciej od wersji fabrycznej), a jego maksymalna prędkość jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Daje radę taki Rolls-Royce?

 
Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze