Twój blog motoryzacyjny

LeSEE – chińska Tesla

Chiński gigant technologiczny – LeEco ujawnił pierwsze szczegóły na temat elektrycznego pojazdu, który nazywa się LeSEE (Super Electric Ecosystem). Czterodrzwiowy koncept ma w niedalekiej przyszłości stanowić konkurencję dla Tesli Modelu S.

LeSEE5

Najciekawszy jest model biznesowy, który stoi za tym projektem. Firma chciałaby nie tyle zarabiać na sprzedaży auta, co czerpać zyski z dostarczania oprogramowania i aktualizacji treści i map, które będą dostępne dla pasażerów LeSEE.

LeEco-6

Jak przystało na koncepcyjny samochód, LeSEE stawia na najnowszą technologię. Pojazd ma funkcję automatycznego parkowania i można go „przywołać” za pomocą smartfona. We wnętrzu fotele dostosowują się do kształtu pleców swoich pasażerów – każdy z nich będzie mógł korzystać z odrębnego systemu infotainment.

LeSEE2

Baterie pojazdu oraz platforma zostały opracowane wespół z projektem Faraday Future (LeEco jest w nim największym udziałowcem). Jak twierdzi właściciel firmy, miliarder Jia Yueting, LeSee ma przewyższać Teslę pod względem osiągów. Na razie wiadomo tylko tyle, że udało się rozpędzić pojazd do 211 km/h, a jego zasięg na pełnych bateriach wyniósł ok. 300 km (zasięg Tesli Model S to ponad 400 km, więc jest jeszcze sporo do poprawy).

LeSEE4

Serwis carnewschina.com donosi, że produkcyjna wersja nie będzie się za wiele różniła od przedstawionego konceptu. Jak Wam się podoba chińska wersja Tesli?

 

Źródło: carnewschina.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze