Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Takumi, czyli jeden człowiek, jeden silnik Nissana GT-R

Żyjemy w czasach robotyzacji i taśmowej produkcji, w dużej mierze nie dotyczy to jednak silnika Nissana GT-R. Tu czynnik ludzki jest wręcz kluczowy. Każda jednostka Nissana GT-R składana jest bowiem ręcznie przez wyspecjalizowanego rzemieślnika, który nazywa się Takumi.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


NEW YORK (March 23, 2016) – A hand-built 3.8L twin-turbo V6 lies at the heart of every Nissan GT-R. Each engine in the 2017 GT-R is assembled by one of five master craftsman – we call them Takumi – at Nissan’s plant in Yokohama, Japan. Pictured is Takumi Takumi Kurosawa.

Podobno jest tylko pięciu certyfikowanych Takumi na świecie, którzy są uprawnieni do składania silnika w Nissanie GT-R. Nawet jeśli ta informacja jest wyssana z japońskiego palca na potrzeby marketingu Nissana, działa na wyobraźnie i mile drażni ego chyba każdego posiadacza tego niezwykłego auta.

Takumi jest gwarantem precyzji i bierze odpowiedzialność za efekt finalny. Po ok. 9 godzinach montażu silnik jest gotowy i japoński mistrz rzemiosła może złożyć na nim osobisty autograf w formie plakietki z nazwiskiem. Zobaczcie, jak wygląda praca Takumi:

 
Źródło: nissan-northamerica.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze