Menu

Muscle car z kolcami, czyli Dodge Challenger SRT Hellcat ustanawia rekord prędkości na lodzie

25 marca 2016 , , Komentarze:

Dodge’a Challengera najczęściej w wyobraźni zestawiamy z nielegalnymi wyścigami, zrywaniem asfaltu na prostej, paleniem gumy w ilościach hurtowych czy słynnym filmem „Znikający punkt”. Zimowy klimat to nie jest naturalne środowisko tego muscle cara. Producent uznał jednak, że nadszedł czas, by do palety skojarzeń dodać nowy element – zmrożony śnieg.

dodge-challenger-hellcat

Podczas szwedzkiej imprezy Arsunda Speed Weekend seryjny SRT Hellcat (jedyna zastosowana modyfikacja to opony z kolcami) ustanowił rekord prędkości w jeździe na lodzie. Napędzany 6,2-litrową jednostką HEMI pojazd rozpędził się do 274 km/h. Średnia prędkość na dystansie 1 kilometra wyniosła 261 km/h.

Rekord Hellcata jest jedyny w swoim rodzaju i nic dziwnego, że Dodge się nim chwali. W przeszłości rekordowe prędkości na lodzie osiągały takie pojazdy jak Bentley Continental Supersports (330 km/h) czy Audi RS6 (335 km/h). W odróżnieniu od Dodge’a oba pojazdy były specjalnie zmodyfikowane i przystosowane do trudnych warunków.

 
Film w dłuższej wersji można obejrzeć tutaj.

Komentarze

Najczęściej oglądane filmy

Kalendarium ciekawostek

Produkacja Renoult 4CV

Archiwum

  Starsze miesiące  

Lokalizacje ProfiAuto

Redakcja

Marcin ProfiAutor
Dobry, zły i brzydki. Kolekcjoner wrażeń. W wolnym czasie napada na banki, wykoleja pociągi i pojedynkuje się. Szczęśliwy posiadacz plakatu z Aston Martinem DB5, dzięki któremu czuje się prawie jak James Bond.