Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Fordem T przez świat

W 2012 roku holenderska para, Dirk i Trudy Regter, rozpoczęła najbardziej szaloną podróż swojego życia na pokładzie 100-letniego Forda Model T. Ich historia to materiał na oscarowy film oraz najlepszy dowód na to, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, to przy pozytywnym nastawieniu do świata, pewnym włożonym wysiłku oraz odrobinie szczęścia można to osiągnąć.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


ford-model-t-1

Przeżycie przygody nie było celem samym w sobie. Holendrzy postanowili podczas swojej wyprawy zbierać pieniądze dla fundacji na rzecz sierot. Na środek transportu wybrali Forda T z 1915 roku, a pierwszym odwiedzonym przez nich miejscem było Cape Town w Południowej Afryce. Podczas wyprawy trwającej 180 dni pokonali 22 000 kilometrów i przekonali się, że samochód, pomimo wieku, daje radę.

ford-model-t-world-tour-2

Po tej podróży szaleni Holendrzy poszli za ciosem. W 2013 roku wyruszyli do USA i Kanady (28 000 kilometrów, złapana guma i zepsuty alternator), a w 2014 roku odwiedzili Amerykę Południową (m.in. Kolumbia, Ekwador, Chile, Argentyna).

ford-model-t-world-tour-3

Ostatni etap wyprawy został jednak nieszczęśliwie przerwany w Belgii, gdzie para miała wypadek. Na autostradzie w Forda uderzyła ciężarówka. Trudy i Dirk wyszli z kraksy z drobnymi urazami, ale samochód uległ zniszczeniu. Para ma nadzieję kontynuować swoją podróż i przygodę życia po zebraniu funduszy potrzebnych na zreperowanie auta. Celem ma być Australia, Nowa Zelandia, a następnie Indonezja oraz Indie.

Oto krótki film z ich podróży dookoła świata:

 
Przeczytaj też: O Fordzie modelu T i mitach z nim związanych

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze