Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes AMG GLC 43 – mały mocny SUV

Do Mercedesa GLC dołącza mocniejszy brat ze znaczkiem AMG. Pojazd zadebiutuje na nowojorskich targach motoryzacyjnych, które startują za tydzień.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


mercedes-amg-glc43-5

SUV napędzany jest 3-litrowym silnikiem V6 biturbo, który generuje 367 KM i 520 Nm momentu obrotowego. Moc na cztery koła przekazywana jest za sprawą automatycznej przekładni 9G-TRONIC. Sportowo przysposobiony Mercedes może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,9 s, a jego maksymalna prędkość została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

mercedes-amg-glc43-10

Samochód dysponuje sportowym zawieszeniem, które można regulować w 3 zakresach: Comfort, Sport i Sport Plus. Specjaliści AMG wyposażyli ważącego 1845 kilogramów Mercedesa w wydajniejsze hamulce, dopracowali również układ kierowniczy.mercedes-amg-glc43-15

Mercedes-GLC-43-AMG-4

GLC AMG w czarnym malowaniu wygląda dostojnie. Pojazd z zewnątrz wyróżnia się także przemodelowanym zderzakiem, listwami progowymi, tylnym dyfuzorem, chromowanymi akcentami i 19-calowymi aluminiowymi felgami. W oczy rzucają się cztery końcówki wydechu.

mercedes-amg-glc43-14

Według producenta Mercedes AMG GLC 43 w trasie pali 6,9 l/100 km, a w mieście wartość ta nie przekracza 11 l/100 km. Niskie spalanie ma gwarantować program Eco w dostępnej opcji Dynamic Select.

mercedes-amg-glc43-2

Mercedesa AMG GLC 43 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca tego roku, wtedy też poznamy jego cenę.

 

 
Źródło: mercedesblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze