Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dwa nowe Singery

Porsche od Singera jest jak tort robiony na specjalne okazje. Jedyny w swoim rodzaju, dopracowany do perfekcji. Trzeba na niego długo czekać, ale szczęśliwi ci, których na to stać. Dwa wyjątkowe „wypieki” by Singer zadebiutują na Amelia Island Concours D’Elegance na Florydzie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


singer-north-carolina-01

singer-florida-01

Krótki rys historyczny: kalifornijską manufakturę (wspominałem już o niej tutaj) założył w 2009 roku były rockman i miłośnik Porsche 911, Rob Dickinson. Cel był prosty: stworzyć Porsche 911 na nowo. Przepis: bierzesz klasyczne Porsche 911 964 z 6-cylindrowym bokserem chłodzonym powietrzem z lat 1989-1994, rozbierasz go do podwozia, a następnie składasz z nowych elementów. Nadwozie zostaje usztywnione i uzupełnione włóknem węglowym, zawieszenie wymienione w całości, a silnik trafia na stół operacyjny specjalistów z Cosworth. Singer korzysta z około 150 dostawców części, w większości są to markowi producenci.

Cena tak zmodyfikowanego klasycznego Porsche zaczyna się od 200 000 – 300 000 dolarów, ale bardzo często przekracza pół miliona, w zależności od preferencji i wymagań właściciela. Kwota ta oczywiście nie obejmuje samochodu, który robi za „dawcę”. Pomimo kosmicznych cen Singer nie narzeka na brak zainteresowania. Od początku swojego istnienia firma zrealizowała w pełni 42 zamówienia (ze 110 jakie trafiły do firmy).

Dwa nowe dzieła to „North Carolina” i „Florida Car” (nazwy są nadawane w zależności od tego, gdzie mieszka zleceniodawca).

singer-north-carolina-02

Pierwszy egzemplarz pochodzi z 1991 roku. Pojazd ma panele nadwozia z włókna węglowego. Dla zwiększenia wydajności otrzymał zawieszenie Ohlins oraz został wyposażony w hamulce Brembo. Kolor lakieru to „Blood Red Dark”.

singer-north-carolina-04

Współgra z nim utrzymane w czerni wnętrze. Pod maską pracuje 4-litrowy 6-cylindrowy bokser, który sprzężony jest z 6-biegową manualną skrzynią.

singer-north-carolina-03

„Florida Car” również ma panele nadwozia z lekkiego kompozytu węglowego.

singer-florida-02

Kolor malowania nazywa się poetycko „Hemingway Blue”. Tu za bazę posłużyło Porsche z 1990 roku. Pod maską znajduje się ta sama 4-litrowa jednostka, co w przypadku „North Caroliny”. We wnętrzu króluje beż, tzw. „Sand Beige”, zamsz oraz sportowe siedzenia.

singer-florida-04

Który Singer prezentuje się smakowiciej?

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze