Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Easter Jeep Safari i 7 szalonych konceptów Jeepa

Każdego roku Jeep prezentuje nowe pojazdy koncepcyjne na Easter Jeep Safari. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ marka obchodzi 75-lecie istnienia, a sama impreza odbywa się po raz 50. Obejrzyjcie 7 szalonych konceptów, które zaprezentowano w Moab (Utah).


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jeep Trailcat

Jeep® Trailcat Concept

Trailcat bazuje na Wranglerze, ma jednak większy prześwit. Jeep napędzany jest 6,2-litrowym silnikiem V8 Hellcat, z którym współpracuje 6-biegowa manualna skrzynia. Moc auta? 707 KM.

Jeep Crew Chief 715

Jeep® Crew Chief 715 Concept

Ukłon w stronę Kaisera M715 i generalnie wszystkich wojskowych jeepów. Pod maską pracuje 3,6-litrowy V6 Pentastar, sprzężony z 5-biegowym automatem. W oczy rzucają się potężne 40-calowe opony i wyciągarka.

Jeep Shortcut

Jeep® Shortcut Concept

Impresja na temat Willysa CJ-5. Jeep uznał, że model Shortcut lepiej będzie się prezentował z krótszym nadwoziem, pozbawiono go również drzwi i dachu. Podobnie jak Crew Chief 715 Shortcut ma pod maską 3,6-litrowe V6 Pentastar.

Jeep Trailstorm

Jeep® Trailstorm Concept

Wrangler po ingerencji firm Mopar i Jeep Performance Parts. Zwiększony prześwit o 5 cm, 37-calowe opony, wyciągarka i charakterystyczne maskujące ubarwienie. Silnik ten sam, co w Jeepie Shortcut.

Jeep FC 150

Jeep® FC 150 Heritage Vehicle

Współczesna inkarnacja FC 150, który był produkowany w latach 50. i 60. Dostawczak bazuje na podwoziu Wranglera z 2005 roku, a napędza go 4-litrowa jednostka V6 PowerTech.

Jeep Comanche

Jeep® Comanche Concept

Pickup na bazie Jeepa Renegade. Pojazd wykorzystuje 2-litrowy silnik diesla, który współpracuje z 9-biegową automatyczną przekładnią.

Jeep Renegade Commander

Jeep® Renegade Commander Concept

Najmniej szalony z całej siódemki. Wyróżnia się 2,4-litrowym silnikiem Tigershark (współpracującym z 9-biegowym automatem), podniesionym prześwitem o całe 5 cm, specjalnie dobranym lakierem oraz akcesoriami marki Mopar na pokładzie.

 

Zobacz: Koncepty Jeepa z Easter Jeep Safari 2015

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze