Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Rekordowy elektryk – Chevrolet Corvette

Tesla Model S w różnych zestawieniach pojawia się jako najszybszy elektryczny samochód na świecie. Nic dziwnego – model P90D w trybie Ludicrous Mode rozpędza się do setki w 2,8 s, a jego maksymalna prędkość ograniczona jest do 250 km/h. Rekord prędkości należy jednak do elektrycznej Corvetty.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


electric-corvette

Chevrolet Corvette, zmodyfikowany przez firmę Genovation, rozpędził się do 300 km/h, stając się tym samym najszybszym dopuszczonym do ruchu pojazdem elektrycznym. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane i zweryfikowane przez International Mile Racing Association.

Auto, bazujące na Corvette Z06 z 2006 roku, w normalnym użytkowaniu może przejechać 130 mil (ponad 200 km) na jednym ładowaniu. Dysponuje łącznie mocą 700 KM i 814 Nm momentu obrotowego.

Pomimo napędu elektrycznego, samochód posiada nadal manualną skrzynię biegów (podobnie jak Tesla Roadster, która swego czasu miała dwubiegową skrzynię biegów). Pojazd wyceniono na 335 000 dolarów.

Prawdopodobnie rekord ustanowiony przez Corvette nie przetrwa zbyt długo. Do jego pobicia szykuje się już zespół Bloodshed Motors z elektrycznym Mustangiem, znanym jako Zombie 222.


Źródło: popularmechanics.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze