Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

BMW świętuje setne urodziny

Niemiecka marka celebruje 100 lat swojego istnienia. Z tej okazji przedstawiła projekt o nazwie BMW Vision Next 100, który jest wizją mobilności pojazdów BMW.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


bmevision next

Designerzy oraz projektujący przyszłość w BMW wyobrazili sobie pojazd, który idealnie dostosowuje się do zmieniających się potrzeb kierowcy. Uczy się jego nawyków i pomaga wybrać optymalne rozwiązania na drodze.

2016-BMWVisionNext100-04

Koncept oferuje dwa tryby jazdy: Boost i Ease. W trybie pierwszym kierowca otrzymuje wsparcie ze strony komputera, który kontroluje prawidłowy tor jazdy, wykrywa i informuje o niebezpieczeństwach na drodze oraz dostosowuje prędkość. W trybie Ease wolant wsuwa się w konsolę, fotele i zagłówki zmieniają swoje położenie, a pojazd przekształca się w pełni autonomiczny wehikuł.

2016-BMWVisionNext100-08

2016-BMWVisionNext100-19

Nie ma informacji, w jaki napęd wyposażone jest auto. Nadwozie zostało wykonane z tworzyw sztucznych i włókna węglowego (na uwagę zasługują zintegrowane ze strukturą nadwozia koła). Wnętrze to bardzo minimalistyczna kabina skrojona z materiałów odnawialnych. Nie znajdziemy tu zegarów – wszystkie informacje istotne dla kierowcy rzutowane są bezpośrednio na przednią szybę.

2016-BMWVisionNext100-02

BMW zamierza zabrać Vision Next 100 na symboliczny tour do Chin, Wielkiej Brytanii i USA. W planach ma również prezentację innych konceptów z rodziny Vision: Mini, Rolls Royce’a, a nawet motocykla.

Adrian van Hooydonk, szef design w BMW, przedstawiając ten futurystyczny projekt powiedział: „jeśli designer jest w stanie sobie coś wyobrazić, istnieje szansa, że pewnego dnia stanie się to realnością”. Czy według Was taka wizja ma szansę na realizację?

 
Zobacz też: Mercedes IAA concept jak transformer

 

Źródło zdjęć: carscoops.com, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze