Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ekscentrycznie elektryczny Morgan EV3

Filozof Hegel twierdził, że rzeczywistość rozwija się dzięki wewnętrznej sprzeczności. Elektryczny Morgan EV3, który korzeniami tkwi w XX wieku, mógłby wpisać się w tę tezę.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


EV3-Morgan-4

Morgan Motor Company sięgnął po elektryczny napęd i na genewskich targach zaprezentował 3-Wheelera na baterie. Cała inwestycja została wsparta przez brytyjski rząd sumą 6 milionów funtów.

EV3-Morgan-13

EV3-Morgan-14

Trzykołowiec może pochwalić się mocą 62 KM oraz pakietem litowo-jonowych akumulatorów o pojemności 20 kWh, które pozwalają na pokonanie 240 kilometrów.

Pojazd bazuje na platformie standardowego 3-Wheelera (drewniany szkielet), ale pokryty jest panelami z włókna węglowego i wykończony aluminium. Dzięki zastosowanym materiałom waży zaledwie 500 kilogramów. Jego prędkość maksymalna wynosi 145 km/h, a sprint do setki zajmuje 9 sekund. Wartości te według producenta są wystarczające, by móc czerpać przyjemność z jazdy.

EV3-Morgan-1

W kwestii wyglądu Morgan EV3 wyróżnia się nietypowym montażem reflektora oraz mosiężnymi żebrami/płetwami, które zapewniają chłodzenie baterii. W kokpicie znajdziemy nową deskę rozdzielczą i zestaw przełączników inspirowanych lotnictwem.

EV3-Morgan-11

Morgan planuje wprowadzić trzykołowego elektryka do produkcji jeszcze pod koniec tego roku. Cena będzie porównywalna z wersją spalinową (ok. 40 000 dolarów).

 

Źródło zdjęć: carscoops.com, gtspirit.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze