Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Alfa Romeo od Carrozzeria Touring

Żeby stworzyć nową jakość, trzeba coś poświęcić. Taką dewizę wyznaje mediolańskie biuro stylistyczne Carrozzeria Touring Superleggera. W Genewie zeprezentuje piękną Alfę Romeo Disco Volante w wersji spyder, która bazuje na równie pięknej i rzadkiej Alfie 8C Competizione.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2016-carrozzeria-touring-superleggera-disco-volante-spider-01

Alfa 8C powstała w liczbie 500 sztuk. Kosztuje majątek (ponad 200 000 dolarów) i sama jest synonimem piękna.

c8

Dlatego przepis na arcydzieło według Carrozzeria Touring jest trochę kontrowersyjny. Włosi demontują nadwozie Alfy 8C do samego podwozia i następnie na szkielet nakładają nowe ręcznie sformowane arkusze aluminium. Tak było w 2013 roku, kiedy mogliśmy podziwiać zbudowane w ten sposób Disco Volante (z dachem), podobnie jest z wersją Spyder, która zadebiutuje na genewskich targach.

2016-carrozzeria-touring-superleggera-disco-volante-spider-03

„Latający spodek”, bo tak po włosku znaczy Disco Volante, powstanie w 7 egzemplarzach i każdy będzie miał inny kolor nadwozia. Prezentowany na zdjęciu to Blue Ceruleo.

2016-carrozzeria-touring-superleggera-disco-volante-spider-10

2016-carrozzeria-touring-superleggera-disco-volante-spider-02

Samochód napędza jednostka V8 o pojemności 4,7 litra, która generuje 450 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nabywca auta pierwszą setkę na liczniku zobaczy po 4,2 s i będzie mógł rozwijać prędkość maksymalną sięgającą 292 km/h. Cena Disco Volante nie została ujawniona.


Źródło zdjęć: jalopnik.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze