Twój blog motoryzacyjny

Mercedes-Maybach S 600 Guard – opancerzony luksus

Nie straszny mu ostrzał z karabinu maszynowego ani wybuch miny. Mercedes Maybach S600 Guard cechuje się najwyższym poziomem ochrony balistycznej VR10 dla pojazdów cywilnych.

Tradycja budowania przez Mercedesa opancerzonych pojazdów sięga 1930 roku. Wtedy to niemiecka marka wyprodukowała model 770, który był wyposażony w karoserię z pancernej blachy i odporne na pociski opony. Pojazd bardzo chętnie użytkowali cesarz Japonii Hirohito czy Adolf Hitler.

1935_Mercedes-Benz-770_Pullman-Bulletproof

W 2016 roku Mercedes zaprezentował światu model, który gwarantuje ochronę na poziomie VR10 (do tej pory było to VR9) i może wytrzymać bezpośredni ostrzał z broni maszynowej czy detonację ładunku wybuchowego. Pojazd otrzymał certyfikat od Urzędu Balistyki w Ulm.

Mercedes-Maybach S 600 Guard.

Karoseria auta została gruntownie wzmocniona, podobnie jak szyby, które zbudowano z antyodpryskowych warstw poliwęglanu. Unikalną cechą Mercedesa jest specjalny pancerz, który zabezpiecza podwozie w części pasażerskiej.

2017-mercedes-maybach-s-600-guard-18

Mercedes-Maybach S 600 Guard

Tak opancerzony pojazd nie traci nic na swoim luksusie, z którym zawsze był kojarzony. Mercedesowi udało się nawet wykroić kilka centymetrów więcej wolnej przestrzeni na nogi dla siedzących z tyłu.

2017-mercedes-maybach-s-600-guard-17

Cena auta wynosi 470 000 euro (bez podatków).

 

 
Źródło: mercedesblog.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze