Twój blog motoryzacyjny

Dobry dotyk Mansory: Lamborghini Aventador SV J.S. 1 Edition

Lamborghini Aventador SV powstało w 600 egzemplarzach. Wszystkie wyprzedano na pniu. Jedna sztuka należąca do brytyjskiego miliardera i kolekcjonera aut, Jamesa Stunta, trafiła na warsztat specjalistów z Mansory.

Mansory Aventador SV9

Mansory znane jest z szalonych kreacji, ale ta być może jest „najdziksza” z wszystkich. Przy tworzeniu tego auta tuner inspirował się wyglądem i budową Lamborghini Veneno. Pojazd został pokryty niemal w całości włóknem węglowym i otrzymał wiele niestandardowych dodatków z tego materiału m.in. tylne skrzydło, szeroki splitter czy nowy dyfuzor. Listwy progowe oraz wlot na dachu poddano dodatkowej obróbce, by lepiej spełniały swoje aerodynamiczne funkcje.

Mansory Aventador SV4

Mansory Aventador SV3

Mansory Aventador SV6

Bez ingerencji nie pozostał również silnik. Mansory zoptymalizowało oprogramowanie ECU, zamontowało filtr powietrza o dużej wydajności, a także „dorzuciło” nowy układ wydechowy. Dzięki tym zabiegom 6,5-litrowa wolnossąca jednostka V12 zyskała ok. 80 KM i cechuje się teraz mocą prawie 820 KM. Duże ilości włókna węglowego w nadwoziu sprawiły, że pojazd „schudł” o 50 kilogramów, co z kolei przełożyło się na osiągi. Lamborghini Aventador SuperVeloce by Mansory może pochwalić się setką już po 2,7 s
i maksymalną prędkością 355 km/h.

Mansory Aventador SV8

Mansory Aventador SV7

Mansory Aventador SV

Mansory jest wierna swojemu najlepszemu klientowi (Stunt posiada w swojej kolekcji 20 aut zmodyfikowanych przez tego niemieckiego tunera) i nie ujawniło ceny dokonanych przeróbek.

 

Źródło: carscoops.com, gtspirit.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze