Menu

PROFIAUTO partnerem największego konkursu technologicznego MICROSOFT

22 lutego 2016 , , , Komentarze:

Sieć ProfiAuto dołączyła do grona partnerów polskiej edycji Imagine Cup, największego światowego konkursu technologicznego Microsoft dla studentów.
W ramach etapu Business Acceleration Days, odbywającego się 20 i 21 lutego, przedstawiciel ProfiAuto oceniał projekty w kategorii „Innowacje”. – Motoryzacja to branża, w której dzieje się wiele nowego – podkreślają uczestnicy projektu.

DSC02627

Sieć ProfiAuto została złotym partnerem polskich etapów konkursu Imagine Cup. To organizowane już od trzynastu lat przez Microsoft wydarzenie ma na celu wyłonić najlepsze pomysły na projekty technologiczne w kategoriach „Innowacje”, „Gry” oraz „Projekty społeczne”. Etap Business Acceleration Days, który zakończył się w niedzielę, 21 lutego, to dwudniowe warsztaty biznesowe. Ich uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły przed specjalistami z zakresu technologii i biznesu.

– Zauważyłem sporo świeżych i ciekawych idei, związanych z motoryzacją oraz szeroko pojętą infrastrukturą. Jako sieć chcemy być tam, gdzie rodzą się nowe pomysły
i wspierać je. Staje się to ważne także dla naszych partnerów, którzy w obliczu wyzwań, jakie niesie rynek, zaczynają doceniać tę wiedzę i otwierają się na zmiany – mówi Ilirjan Osmanaj z ProfiAuto, który znalazł się w komisji oceniającej projekty w kategorii „Innowacje”.

– Motoryzacja to branża o dużym potencjale dla innowacji. To z nią związane są jedne
z najciekawszych trendów technologicznych, m.in. connected cars czy samochody autonomiczne. Są one ogromną inspiracją dla naszych uczestników. Dlatego ekspercka wiedza biznesowa i wsparcie sieci ProfiAuto są dla nas istotne – uzupełnia Rafał Czypryński, Microsoft Audience Lead.

Podczas Business Acceleration Days wybrano Top 10 projektów z każdej kategorii, które przeszły do kolejnego etapu Imagine Cup Poland 2016. Teraz przed uczestnikami m.in. szkolenia biznesowe, oddanie projektów, finały krajowe, a potem – etapy światowe. Jako mentorzy będziemy aktywnie uczestniczyć we wszystkich fazach Imagine Cup Poland i na bieżąco relacjonować Wam przebieg konkursu.

DSC02217

DSC02299

 

DSC02326

DSC02366

DSC02434

DSC02481

DSC02558

DSC02618

Komentarze

Najczęściej oglądane filmy

Kalendarium ciekawostek

Produkacja Renoult 4CV

Archiwum

  Starsze miesiące  

Lokalizacje ProfiAuto

Redakcja

Marcin ProfiAutor
Dobry, zły i brzydki. Kolekcjoner wrażeń. W wolnym czasie napada na banki, wykoleja pociągi i pojedynkuje się. Szczęśliwy posiadacz plakatu z Aston Martinem DB5, dzięki któremu czuje się prawie jak James Bond.