Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Kawasaki Ninja H2R i rekordowe 385 km/h

Odsłonięte w 2014 roku Kawasaki Ninja H2R jest nie tylko jednym z najmocniejszych motocykli na świecie (326 KM), ale potrafi również zrywać asfalt na długiej prostej. Na prywatnym torze testowym dosiadł go Ryuuji Tsuruta z ekipy Trick Star i wykręcił rekordowe 385 km/h.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Poprzedni rekord należał do MV Agusta F4 R312 i wynosił 310 km/h. Ninja H2R została lekko zmodyfikowana, usunięto fabryczne boczne spojlery oraz założono sportowe opony Dunlopa. Zespół Trick Star wierzy, że Ninja H2R może rozpędzić się nawet do 400 km/h. Nie udało się tej prędkości osiągnąć tylko dlatego, że tor testowy okazał się za krótki.


Źródło: carscoops.com

Zobacz też: Kawasaki H2R w trzech odsłonach


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze