Twój blog motoryzacyjny

Sherp – wszędołaz, który lubi terenowe wyzwania

Oto rosyjski wszędołaz inny niż wszystkie. Poradzi sobie niemal w każdym terenie. Dzięki gigantycznym oponom może pokonywać przeszkody o wysokości 70 cm, potrafi również pływać. Wygląda bardzo oryginalnie, jak duża zabawka, a nazywa się Sherp.

Wszędołaz Sherp

Za jego powstaniem stoi Alexei Garagashyan, mechanik z Sanki Petersburga, który nad nietypowym pojazdem pracował przez kilka lat. Firmę założył w 2012 roku i wtedy też przedstawił pierwszy prototyp Sherpa.

rosyjski wszędołaz Sherp

Wszędołaz otrzymał 4-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota o pojemności 1,5 l (44 KM), który pozwala na rozpędzenie się na lądzie do 45 km/h. W wodzie ważący ok. 1300 kg Sherp może pływać z prędkością 6 km/h.

wygląd wszędołazu Sherp

Sherp jest długi na 3,4 m, szeroki na 2,5 m oraz ma wysokość 2,3 m. Jego koła mają średnicę 1,6 m. Na szczęście w wyposażeniu Sherp posiada system automatycznego pompowania opon.

Wszędołaz Sherp wymiary

Możliwośći wszędołazu Sherp

Wszędołazy Sherp można nabyć na rynku w cenie od 49 000 dolarów. Wersja ze sztywnym dachem (hardtop) kosztuje 70 000 dolarów. Istnieje możliwość personalizacji pojazdu oraz wyposażenia go m.in w dodatkowy zbiornik paliwa (podstawowy ma 58 l), reflektory halogenowe, izolację cieplną komory silnika, nagrzewnicę czy specjalną powłokę z bardzo wytrzymałego polimeru.

 

 

Źródło: sherp.ru/ru/, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze