Twój blog motoryzacyjny

BMW Alpina B7 xDrive – na sportowo i ze smakiem

Alpina pochwaliła się swoją najnowszą modyfikacją BMW serii 7.

BMW Alpina B7 podczas jazdy

Zakres modyfikacji obejmował m.in. nowe turbosprężarki i poprawę zawieszenia. Alpina B7 postawiła sobie także za cel usprawnienie wentylacji i systemu chłodzenia silnika. W charakterystycznych nerkach umieszczono klapy zamykające wloty powietrza.

Alpina B7 przód

Pod maską luksusowego sedana zagościł 4,4-litrowy silnik twin turbo V8, który wytwarza aż 600 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na 4 koła za sprawą 8-biegowej automatycznej skrzyni. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,6 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 311 km/h.

Alpina B7 tył samochodu data-src=

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, zmianie uległ kształt list progowych i tylny zderzak. Pojazd otrzymał również sportowy układ wydechowy, niewielką lotkę na klapie bagażnika i rzucające się w oczy 20-calowe felgi Alpina Classic.

samochód Alpina B7 w trakcie jazdy data-src=

We wnętrzu można doszukać się kilku detali świadczących o tym, że nie jest to standardowe BMW 7. Są to m.in. podświetlane na niebiesko zegary, wykończenia ze skóry Nappa czy dyskretnie rozmieszczone logo tunera. Oczywiście na wyposażeniu znajdują się również wszystkie gadżety dostępne w serii 7.

Wnętrze samochodu Alpina B7

W trybie Comfort instrumenty pokładowe mają klasyczny wygląd (niebieskie zegary
i czerwone wskaźniki), w trybie Sport wskaźniki świeca się na zielono i pokazują jedynie podstawowe informacje.

Kierownica w samochodzie BMW Alpina B7

BMW ALpina b& Kokpit

Nowa Alpina B7 zadebiutuje w Genewie na początku marca, a następnie zostanie zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

 

Przeczytaj też o: BMW serii 7

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze