Twój blog motoryzacyjny

Zegarek jak Ferrari – MP-05 LaFerrari Sapphire by Hublot

Dla właścicieli superaut ze stajni w Maranello szwajcarska firma Hublot, należąca do elity zegarmistrzowskich marek, stworzyła wyjątkowy gadżet.

hublot ferrari

Hublot jest oficjalnym partnerem Ferrari. Ten szwajcarski producent bardzo drogich chronografów wypuścił na rynek model oznaczony jako MP-05 LaFerrari Sapphire, który stanowi hołd wobec włoskiego koncernu.

hublot ferrari905.JX.0001.RT-PB-HR-B_2

Tak naprawdę MP-05 LaFerrari Sapphire to udoskonalona wersja modelu z 2013 roku. Tutaj możecie obejrzeć film ilustrujący jego działanie. Zegarek posiada aż 50-dniową rezerwę chodu i wyróżnia się oryginalnym designem, nawiązującym do motoryzacji.

Ekskluzywny czasomierz Hublot składa się z 637 pojedynczych elementów oraz obrotowej klatki zawierającej balans i mechanizm wychwytowy (tzw tourbillon).

hublot ferrari

Zegarek, jak wskazuje nazwa, ma w swojej konstrukcji szafir, a dokładniej 7 małych odpowiednio przyciętych szafirów, z których wykonana jest koperta. Nakręca się go za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina pneumatyczny klucz do zmiany kół w bolidach F1.

Produkcja czasomierza została ograniczona do 20 sztuk, a praca nad każdym z nich zajęła specjalistom 600 godzin. Spodziewana cena to ponad 300 000 dolarów. Dla porównania: za LaFerrari trzeba zapłacić grubo ponad 1 500 000 $ (i cena może tylko rosnąć – supersamochód powstał w 499 egzemplarzach).

laferrari

 

Źródło: hublot.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze