Twój blog motoryzacyjny

Zegarek jak Ferrari – MP-05 LaFerrari Sapphire by Hublot

Dla właścicieli superaut ze stajni w Maranello szwajcarska firma Hublot, należąca do elity zegarmistrzowskich marek, stworzyła wyjątkowy gadżet.

Hublot jest oficjalnym partnerem Ferrari. Ten szwajcarski producent bardzo drogich chronografów wypuścił na rynek model oznaczony jako MP-05 LaFerrari Sapphire, który stanowi hołd wobec włoskiego koncernu.

Tak naprawdę MP-05 LaFerrari Sapphire to udoskonalona wersja modelu z 2013 roku. Tutaj możecie obejrzeć film ilustrujący jego działanie. Zegarek posiada aż 50-dniową rezerwę chodu i wyróżnia się oryginalnym designem, nawiązującym do motoryzacji.

Ekskluzywny czasomierz Hublot składa się z 637 pojedynczych elementów oraz obrotowej klatki zawierającej balans i mechanizm wychwytowy (tzw tourbillon).

Zegarek, jak wskazuje nazwa, ma w swojej konstrukcji szafir, a dokładniej 7 małych odpowiednio przyciętych szafirów, z których wykonana jest koperta. Nakręca się go za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina pneumatyczny klucz do zmiany kół w bolidach F1.

Produkcja czasomierza została ograniczona do 20 sztuk, a praca nad każdym z nich zajęła specjalistom 600 godzin. Spodziewana cena to ponad 300 000 dolarów. Dla porównania: za LaFerrari trzeba zapłacić grubo ponad 1 500 000 $ (i cena może tylko rosnąć – supersamochód powstał w 499 egzemplarzach).

 

Źródło: hublot.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze